Kalendarium

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Udział SFP w Święcie Kwiatów w Parku Śląskim

17 maja 2013 - 10:00 - 20 maja 2013 - 20:00

Tym razem nie w Hali Wystaw ?Kapelusz? ale w plenerze na dawnych terenach wystawienniczych przy Alei Głównej odbędzie się kolejna edycja Wystawy Kwiatów i Ogrodów w Parku Śląskim.

Na turystów w dniach 17 ? 20 maja czeka wiele nowinek i niespodzianek, bowiem organizator ? Park Śląski przygotował wystawę w nowej formule.

?Ogród pod Żaglami?, ?Ogród kamieni?, albo replika ogrodu renesansowego. Między innymi takie atrakcje przygotowały firmy i uczelnie biorące udział w wystawie ogrodów. Kilkanaście prezentacji ogrodowych zostało przygotowanych specjalnie na czterodniową wystawę. Oceniać je będzie publiczność w plebiscycie z nagrodami.

Oprócz prezentacji i wykładów związanych z tematyka ogrodniczą w niedzielę odbędzie się show florystyczne z udziałem wybitnych śląskich florystów organizowane przez Stowarzyszenie Florystów Polskich a w sobotę katowickie Laboratorium Bez Wody poprowadzi warsztaty dekoracji z warzyw, suchych kwiatów i innych bardziej oryginalnych przedmiotów. W niedzielny poranek organizatorzy proponują forum dyskusyjne działkowców.

Na kiermaszu będzie można kupić rośliny do ogrodu i na balkon, między innymi sadzonki, nasiona czy rośliny wieloletnie a nawet kaktusy. W sektorze ?Domowe Smakołyki? będzie można degustować i kupić chleb z domowego wypieku, zdrową mąkę, makarony, sery, miody.

Dla najmłodszych został przygotowany trzydniowy program warsztatów ogrodniczych, w trakcie których dzieci będą się uczyć siać i sadzić rośliny a także o nie dbać. 19 maja przez cały dzień dzieci będą się mogły bawić we florystów i układać kompozycje kwiatowe.

W trakcie Wystawy Kwiatów i Ogrodów można także posłuchać ciekawej muzyki od jazzu, poprzez nowoorleański dixieland, aż po muzykę poważną, pop (w wykonaniu Crazy Band pod dyrekcją znanej pianistki i dyrygent oraz aranżerki Ewy Zug), niedzielny dzień uświetni koncertami promenadowymi rewelacyjna Orkiestra Wojskowa Sił Powietrznych. Imprezę poprowadzi znany dziennikarz, autor programów telewizyjnych poświęconych tematyce ogrodniczej Piotr Kardasz.

Wstęp na Wystawę Kwiatów i Ogrodów jest bezpłatny.

http://www.wystawakwiatow.parkslaski.pl/

Szczegóły

Start:
17 maja 2013 - 10:00
Koniec:
20 maja 2013 - 20:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Aleja Główna
Chorzów, Śląskie 41-500 Polska + Google Map