Kalendarium

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Pokaz florystyczny w Parku Śląskim w Chorzowie

19 maja 2013 - 13:00 - 17:00

W dniu 19.05.2013 w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie odbył się pokaz florystyczny i warsztaty dla dzieci. Całość została zorganizowana przez Śląski Oddział Stowarzyszenia Florystów Polskich podczas 125-ej Wystawy Kwiatów i Ogrodów .
Pokaz upłynął pod hasłem „Kocham Cię Mamo”. W przygotowaniach wzięły udział: Barbara Słomka, Karina Maćkowiak, Izabela Drozdowska-Królik, Lucyna Pasternak, Ilona Szołtysek, Bogumiła Stryj, Katarzyna Skrzypulec, Beata Konieczko oraz nasi niezastąpieni asystenci.
Natomiast w roli konferansjera wystąpił nasz kolega z rejonu świętokrzyskiego, niezastąpiony Tomasz Matla. Atmosfera była gorąca, przygotowania zaczęły się od wczesnych godzin porannych, by osiągnąć kulminację o godz.13-tej występem florystek: Kariny Maćkowiak, Izabeli Drozdowskiej-Królik, Ilony Szołtysek oraz Katarzyny Skrzypulec. Wykonałyśmy bukiety wiązane w ręku, kompozycje w naczyniach oraz niestandardowe nasadzenia.
Zainteresowanie pokazem przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania, zadowolenie i podziw zwiedzających dało się odczuć w każdej chwili.  Ze strony publiczności padały pytania o kwiaty, konstrukcje.. I nie obyło się bez pytań o nasze Stowarzyszenie, jego działalność i szkolenia, umożliwiające podwyższanie kwalifikacji. Ze sceny natomiast płynęły słowa  o celach Stowarzyszenia, a promocja kwiatów zawarta była w każdym zdaniu.
Prezentowane bukiety i kompozycje pokazywały ludziom dzisiejsze możliwości florystów. Dały się słyszeć bardzo pozytywne głosy o rzetelności całego przedsięwzięcia, jego rozmachu, gdyż wiele osób nie dowierzało, że tak wysoki poziom można zaprezentować osobom spoza branży.
Po pokazie zorganizowaliśmy licytację wykonanych bukietów, a zebrane fundusze przeznaczyłyśmy na dalszą promocję florystyki.
Po przerwie  odbyła się druga część show-warsztaty florystyczne dla dzieci. Zaprosiliśmy dzieci do zrobienia kompozycji z kwiatów dla Mamy.
Dzieci zgromadziły się tłumnie i w wielkim poruszeniu oczekiwały na swoje, może, pierwsze w życiu spotkanie sam na sam z kwiatami. Prowadząc warsztaty dla dzieci z powodzeniem wykorzystałyśmy wiele wskazówek i całą wiedzę  zdobytą dzięki kursowi „Florystyka w przedszkolach”, w którym uczestniczyłyśmy kilka dni wcześniej.  A była to doskonała okazja, by przełożyć teorię na praktykę i sprawdzić swoje predyspozycje pedagogiczne.
W warsztatach wzięły udział 33 dzieciaki! Każde dziecko przy pomocy koleżanek  florystek stworzyło oryginalną kompozycję, którą podarowało zachwyconej mamie oczekującej przed estradą. Dzieci otrzymały dodatkowo słodycze i z uśmiechem pożegnały nas do następnego spotkania.
Wzruszenie, radość, niedowierzanie, podziw, duma – tak w skrócie możne opisać emocje towarzyszące całej akcji.
Z całego serca chcieliśmy podziękować naszym sponsorom, bez których nie udałoby się całe przedsięwzięcie :

firmie A. Heemskerk b.v. z Holandii, hurtowni kwiatów POLAK-Kwiaty z Tychów, firmie JMP Państwa Ptaszek oraz firmie OASIS za gąbkę florystyczną do kwiatów na warsztaty dla dzieci.

Składamy także podziękowanie pani Joannie Karweta, która zajmowała się organizacją całej wystawy z ramienia Parku Śląskiego w Chorzowie za przychylność
i pomoc w każdej sprawie.

Relacja: KATARZYNA SKRZYPULEC

Szczegóły

Data:
19 maja 2013
Czas:
13:00 - 17:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku
Aleja Różana 2
Chorzów, Śląskie 41-501 Polska
+ Google Map