Kalendarium

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

IV Salezjański Piknik Rodzinny – Rodzina największą wartością

25 maja 2013 - 10:00 - 22:00

Stowarzyszenie Florystów Polskich zwróciło się do Państwa z apelem o przekazanie bukietów celem ich zlicytowania podczas IV Salezjańskiego Pikniku Rodzinnego pod hasłem ,,Rodzina największą wartością?. Piknik  odbył się  25 maja 2013r w Oświęcimiu.

 Podczas Pikniku zostały również przeprowadzone  przez naszą Florystkę Lucynę Pasternak z Regionu Małopolskiego  warsztaty florystyczne dla dzieci i młodzieży pt. ?Kwiaty dla mamy?. Uczestnicy mogli samodzielnie wykonać kompozycje kwiatowe, które następnie wręczyli swoim mamusiom,  wywołując tym samym wiele pozytywnych emocji. Pojawiały się nawet łzy radości, bowiem nic nie jest w stanie zastąpić kwiatów, wyrażających najpiękniejsze słowa kierowane do mam w dniu ich święta.

Ze sprzedaży roślin rabatowych,  bukietów i kompozycji kwiatowych wykonanych przez Florystów z SFP oraz  warsztatów florystycznych przekazano  Wojtkowi i jego ojcu kwotę 2 052 zł. Kwota ta stanowiła materialne wsparcie po tragedii, jaka spotkała tę rodzinę.

Działania były zbieżne z celami Stowarzyszenia. Nasza Florystka propagowała wśród dzieci i młodzieży wiedzę  z zakresu florystyki. Jednocześnie działania te podkreślały kolejny cel SFP, jakim jest krzewienie kultury i podtrzymywanie tradycji wręczania kwiatów. Całemu  przedsięwzięciu przyświecał jednak główny cel, związany z działalnością charytatywną Stowarzyszenia, czyli pomoc materialna osobom szczególnie doświadczonym przez życie.

Z wielką radością pragnę zakomunikować, iż udało się zebrać 12 875,55zł !!!!!!!

W kwocie tej znajduje się nasza cegiełka w kwocie 2.052,00zł.

Na wynik złożyły się działania wielu firm oraz efekt apelu SFP w postaci dostarczonych przez nasze Florystki z Regionu Śląskiego i Mazowieckiego bukietów i kompozycji.

Dziękujemy za wsparcie:Podziękowanie

Firmie Plantpol – Zaborze

Śląskiemu Centrum Florystycznemu Rekpol

Firmie Polak ? Kwiaty Tomek Polak

Cukierni Kołaczek

Pracowni Florystycznej ,,Kwiatowe Wnętrza?

Patronom medialnym

oraz

Florystkom:  Karinie Maćkowiak, Ilonie Szołtysek, Basi Słomce, Ewie Ćwiąkale  oraz Marioli Miklaszewskiej .

Piknik objęty został patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego ? Marka Sowy, Prezydenta Miasta Oświęcim ? Janusza Chwieruta, Starosty Powiatu Oświęcimskiego ? Józefa Krawczyka ,Wójt Gminy ? Małgorzaty Grzywy oraz Posła na Sejm RP ? Tadeusza Arkita.

Lucyna Pasternak

Szczegóły

Data:
25 maja 2013
Czas:
10:00 - 22:00
Wydarzenie Categories:
,

Miejsce

Miejsce bez nazwy
ul. Jagiełły 10
Oświęcim, Małopolskie 32-600 Polska
+ Google Map