Kalendarium

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Floryści, artyści i sportowcy dzieciom…

31 maja 2013 - 10:00 - 17:00

31 maja 2013 roku Stowarzyszenie Florystów Polskich brało czynny udział w stworzeniu niepowtarzalnych, kolorowych wręcz bajkowych wrażeń dla naszych milusińskich. Wszakże to właśnie w nich chcemy zaszczepić wrażliwość na piękno otaczającego nas świata, na cud natury, jakim są kwiaty.

Stowarzyszenie wzmocniło kreatywność SCF REKPOL, które było organizatorem eventu.

Tuż po przekroczeniu bramy Rekpolu dzieci stawały jak gdyby ?Alicja z Krainy Czarów? po tej drugiej stronie lustra, gdzie czekał na nie bajkowy świat, z stojącym zamkiem, spod którego w dół rozpościerała się wspaniała zjeżdżalnia, z trampolinami, na których można było unieść się wysoko, wysoko, wysoko? i poczuć radość, radość bycia dzieckiem.

Dzieci przywitał sam Kubuś Puchatek, który zachęcił ich do wspólnego tańca. Dookoła wszechobecne były kolorowe kwiaty, nawet nasze wspaniałe Stowarzyszeniowe Florystki udekorowały swe głowy pięknymi kwiatami, które potęgowały niezwykłość, tego na chwilę stworzonego raju. Dzieci tańczyły, klaskały, skakały już nie tylko z Kubusiem Puchatkiem, ale także z Tygryskiem. Ta zabawa miała miejsce przy stoisku Stowarzyszenia Florystów Polskich, gdzie dumnie stał nasz stowarzyszeniowy rollup. Dzieciaki z wielką swobodą hasały, by na dobre zaznajomić się z naszymi Florystkami z Regionu Śląskiego i Małopolskiego w gronie których znalazły się: Agnieszka Stój, Sabina Śliwa, Katarzyna Ryszka-Dziwoki, Lucyna Pasternak, Iwona Kuś-Jureczko, Barbara Słomka, Karina Maćkowiak, Bernadeta Skupień, Marta Kondzielnik oraz Ilona Szołtysek. Dziewczyny rozstawiły ogromny stół a dookoła niego ustawiały dzieci, chcące stworzyć coś pięknego z kwiatów. Tych dzieci było mnóstwo bo ok.300, a w samych warsztatach udział wzięło ok.200 dzieciaków. Praca z kwiatami zafascynowała je do tego stopnia, że chciały wykonywać kompozycje wielokrotnie. Po kilku godzinach biegały w przecudnych kapeluszach udekorowanych kwiatami, z kolorowymi parasolkami, z naszyjnikami kwiatowymi a także z kompozycjami z gąbki florystycznej do postawienia na stole. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość. Nasze Florystki były bardzo dobrze przygotowane do pracy z dziećmi po majowym szkoleniu ?Florystyka w przedszkolu?.

Atrakcji było, co niemiara. Wóz strażacki, motor policyjny, artyści tańczący i śpiewający, i nasze bukiety, wykonane przez Stowarzyszeniowych Florystów, wręczane artystom po zakończeniu występu. Bukiety zostały przygotowane przez naszych Florystów: Tomasza Maxa Kuczyńskiego i Michała Szczęch.

Nasi Floryści swą kreatywnością stworzyli coś niezwykłego, wręcz zachwycającego, aż chciałoby się znowu być dzieckiem.

Szczegóły

Data:
31 maja 2013
Czas:
10:00 - 17:00
Wydarzenie Category: