Kalendarium

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Apel o przekazanie bukietów

25 maja 2013 - 11:00 - 23:00

SFP zwraca się z prośbą do kwiaciarń o przekazanie bukietu lub kompozycji florystycznej wykonanej na Dzień Matki na licytację podczas IV Salezjańskiego Pikniku Rodzinnego.

Dochód z licytacji prac zostanie przekazany rodzinie Wojtka z Jastrzębiu-Zdroju Ruptawy jako wsparcie materialne po tragedii, jaka dotknęła rodzinę.

W nocy 10 maja matkę i czwórkę dzieci zaskoczył czad. Z przebywających wtedy w domu ocalał tylko 16-letni syn, który wezwał straż pożarną. Ojciec był wówczas w pracy na nocnej zmianie. Na miejscu zmarła 17-letnia Justyna, a 4-letnia Agnieszka w drodze do szpitala. W sobotni wieczór zmarli: matka- 40-letnia Joanna i 10-letni syn Marcin. Jako ostatnia we wtorek w nocy umarła 13-letnia Małgosia.
To niewyobrażalna tragedia dla tej rodziny – jeśli możecie jej pomóc -będziemy wdzięczni.

IV Salezjański Piknik Rodzinny – ?Rodzina największą wartością? ?to wydarzenie absolutnie niezwykłe ? stworzone, bowiem przez mieszkańców miasta. Celem IV Salezjańskiego Pikniku Rodzinnego pod hasłem ?Rodzina największą wartością? organizowanego 25 maja 2013r. (w godzinach od 11.00 do 23.00) na terenie szkoły (przy ulicy Jagiełły 10 w Oświęcimiu) jest promowanie wartości rodziny, a także idei współpracy
i wspólnego spędzenia czasu.
Pragniemy poinformować, że w związku z tragedią jaka dotknęła Rodzinę ucznia naszej szkoły, organizatorzy IV SALEZJAŃSKIEGO PIKNIKU RODZINNEGO postanowili, iż cały tegoroczny dochód z Pikniku przekazany zostanie poszkodowanej Rodzinie jako materialne wsparcie.

Linki promujące wydarzenie:
http://vimeo.com/65463616
https://www.facebook.com/events/142694015893034/

Podczas pikniku pod patronatem Stowarzyszenia Florystów Polskich odbędą się warsztaty florystyczne dla dzieci ,,Kwiaty na Dzień Mamy? , które zostaną poprowadzone przez Lucynę Pasternak z Regionu Małopolskiego.
Dochód z warsztatów miał być przekazany  na operację serduszka Błażejka Dutki, który urodził się z jedną z najcięższych wad serca-hipoplazją lewej komory(HLHS). Chłopiec czeka na trzecią ,ostatnią operację, która zostanie przeprowadzona na początku przyszłego roku w klinice w Niemczech. Jej koszt to blisko 36 tyś euro.

Matka Błażejka zdecydowała jednak, by dochód z warsztatów w całości przekazać rodzinie Wojtka.

Bukiety i kompozycje można przekazywać na Giełdzie Tyskiej w Hurtowni Tomasz Polak ? Kwiaty do godz. 11:30 w piątek 24-05-2013.

Szczegóły

Data:
25 maja 2013
Czas:
11:00 - 23:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Miejsce bez nazwy
ul. Jagiełły 10
Oświęcim, Małopolskie 32-600 Polska
+ Google Map